Skalní město v Tisé

Stěny v Tisé jsou přírodní památkou.
Jsou územím s omezeným přístupem veřejnosti podle § 64 zákona o ochraně přírody.

Rozhledna Děčínský Sněžník

Na vrcholu naší největší stolové hory stojí již od roku 1864 krásná kamenná rozhledna. Byla vybudována pro zeměměřičské účely. Brzy však začala lákat k návštěvě i turisty.

Hřensko

Hřensko je výchozím místem pro výlety na Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most na našem kontinentu a do soutěsek řeky Kamenice, kde je možné absolvovat projížďku na lodičkách s výkladem převozníka.

Skalní most Bastei

Bastei je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Stadt Wehlen. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Saském Švýcarsku.

Pevnost Königstein

Pevnost Königstein – jedna z největších horských pevností v Evropě – leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein nad stejnojmennou obcí na levém břehu Labe v zemském okrese Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory.

Termální lázně Toskana Bad Schandau

Termální lázně Toskana otvírají své brány a umožní Vám ponořit se do jiného světa, do světa světla, vody a zvuků. Díky celistvé koncepci terapie je dosaženo harmonizace těla a ducha.

Tipy na cyklovýlet

Děčínem vede Labská cyklostezka, po které můžete dojet přes Drážďany až k moři do Cuxhavenu nebo naopak přes Litoměřice do Prahy, či k prameni Labe do Krkonoš. Nově postavená cyklostezka nabízí úchvatné projížďky a to často v kvalitě pro in-line brusle a koloběžky. Okolní kopce jsou rájem pro horská, trekingová a elektrokola.

Pirna

Pirna je velké okresní město na Labi, v německé spolkové zemi Sasko, na železniční trati mezi Drážďany a Děčínem. Historické město má přibližně 38 tisíc obyvatel, řadu středních škol a mnoho památek. Pro turisty je vstupní branou do Českosaského

Drážďany

Drážďany jsou zemské hlavní město Svobodného státu Sasko. Město, v němž žije přibližně 555 tisíc obyvatel, disponuje postavením městského okresu. Drážďany jsou druhým největším městem Saska a jako sídlo zemské vlády, zemského sněmu, jakož i dalších úřadů, je toto velkoměsto saským politickým centrem.

Altenberg

Altenberg je lázeňské město na východě Saska, na hranici s Českou republikou, nedaleko Cínovce, ve východní části Krušných hor. Nejvyšším bodem je hora Kahleberg, odkud je možné pozorovat celé město s okolím. Oblast spadá do zemského okresu Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory, jehož centrem je město Pirna.

Cínovec

Cínovec je horská osada v Krušných horách, v okrese Teplice v Ústeckém kraji, ležící na státní hranici České republiky s Německem v nadmořské výšce 835 metrů. V roce 2011 zde trvale žilo 123 obyvatel, osada je administrativní součástí města Dubí. Dnešní Cínovec tvoří dřívější osada Zadní Cínovec.

Vyhlídka Belvedér

Nejstarší a jednou z nejhezčích upravených vyhlídek v Národním parku České Švýcarsko je vyhlídka Belvedér. Je z ní krásný výhled do 130 m hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice.

Větruše

vyhlídková věž, přírodní a zrcadlové bludiště, dětské a víceúčelové hřiště

V Ústí nad Labem můžeme zavítat k zámečku Větruše. Nalézá se na kopci po levém břehu řeky Labe v nadmořské výšce 227 metrů. K zámečku se lze dostat pěšky, autem nebo lanovkou, která vyjíždí z obchodního centra Forum každých 15 minut. Jízda lanovkou by pro děti mohla být zajímavým zážitkem.

Hrad Střekov

Zřícenina gotického hradu ze 14. stol., rozšířeného v 16. stol. Václavem Popelem z Lobkowicz. Za třicetileté války zpustošen, od 17. stol. opuštěn. Romanticky upraven v 19. stol. na výletní místo.

Komáří vížka

Rozhled z Komáří vížky patří nejen k nejkrásnějším v Krušných horách

Vyhlídková věž Růženka

Nová vyhlídková věž s poetickým názvem Růženka je veřejnosti přístupná od jara 2018 na kopci Pastevní vrch (402 m.n.m.), v katastru obce Růžová. Obec Růžová se nachází 8 km od obce Hřensko – hraničního přechodu s Německem. Přes Pastevní vrch (402 m.n.m.) vede také naučná stezka.

Ostrov

Ostrov je osada a základní sídelní jednotka obce Tisá v okrese Ústí nad Labem ležící v nadmořské výšce 460 m. Nachází se asi 2,4 km severovýchodně od Tisé, 13 km severozápadně od centra Děčína.

Zoo Děčín

Zoo Děčín, plným názvem Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice. Rozkládá se na vrchu Pastýřská stěna, obklopena městským lesoparkem.

Zámek Děčín

Děčín je hrad přestavěný na zámek v Děčíně na pískovcové skále na pravém břehu Labe nad soutokem Labe a Ploučnice. Prvním opevněným sídlem na skále bývalo nejspíše raně středověké hradiště. Ve třináctém století na jeho místě vyrostl gotický hrad.

Ferrata Děčín

Pastýřská stěna v Děčíně je nejdelší ferratou v České republice a zároveň nabízí i nejvíce způsobů, jak stěnu zdolat. Také jde o jedinou ferratu, která se nachází v centru města, což není zcela běžné ani v evropském měřítku.